Kas?

Antikos Graikijoje skulptūra buvo kuriama siekiant įkvėpti žmogų siekti idealo: jaunystė, protas, grožis, sveikata. Skulptorius Pigmalionas iš marmuro sukūrė skulptūrą, kuriai, atsidėkodama už aukas, Afroditė įkvepė gyvybę ir pavertė Nereide – jūrų nimfa Galatėja. Nereidės pasižymi veržlumu ir nepastovumu. Jos dažnai lydėdavo jūrų dievą Poseidoną, ir padėdavo jam kovoti su audromis.

Kaip?

Meninemis priemonėmis bandysim parodyti, kad kiekvienas žmogus gali siekti graikiškų idealų ir paversti save gražesniu, protingesniu ir sveikesniu. Atgijusios skulptūros ant vandens simbolizuoja gyvybę, veržlumą, atkaklumą. Tik judėdami galime būti sveiki ir gyvybingi; pasiruošę kelti ir įveikti audras.

Kodėl?

Mūsų smegenys sugeba struktūriškai keistis, jei yra tinkamai stimuliuojamos aplinkos, patirčių, fizinio aktyvumo, kognityvinių iššūkių. Aktyvus gyvenimo būdas prisideda prie fizinių smegenų pokyčių, kurie bėgant metams padeda užtikrinti kokybišką ir sveiką gyvenseną. Neuroplastiškumas – tai atradimas, sukėlęs revoliuciją neurologijoje, psichiatrijoje ir psichologijoje. Smegenų gebėjimas keistis kiekvienam suteikia galimybę gerinti savo fizinę ir dvasinę sveikatą judant ir stimuliuojant save prasmingomis ir stilingomis patirtimis.

Neuroplastiškumas yra smegenų raumenų stiprinimo rezultatas: sritys, kuriose mes aktyvus dažnai, įsitvirtiną mūsų smegenų struktūroje; o sritys, kurias mes apleidžiame išblėsta. Tai ir yra fizinis pagrindas to, kodėl vėl ir vėl besikartojanti mintis ar veiksmas, didina savo galią. Jei mūsų veikla stilinga, ji suteikia emocinį pasitenkinimą; todėl ją kartoti yra lengviau. Ilgainiui tai pereina į automatizmą, tampa mūsų dalimi; mes tampame tuo, ką mes darome. Todėl sporto ir meno sintezė gali mums padėti išlaisvėti dvasiškai ir įgauti fizinių jėgų tapti efektyvesniais ir naudingesniais visuomenei sudėtingame gyvenimo kelyje.

SUPINAM Vilnių – Gyvų skulptūrų ant vandens festivalio tikslas įkvėpti žmonės judėti ir stimuliuoti savo smegenis ir kūną sporto ir meno sinteze.

Kada?

Data renkama

Kur?

Trakuose, Galvės ežere ir Vilniuje, Neryje.

Vizija

Tarptautinis lietuviškas nekomercinis meno – sporto festivalis su plaukiojančiomis gyvomis skulptūromis vandenyje. Kviečiame tapti pirmojo festivalio dalyviais ir remėjais 🙂 Tapkite istorijos dalimi.