Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/fbwpml.php) is not within the allowed path(s): (/home/suoard/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/suoard/domains/supinam.lt/public_html/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61

Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/Integrations/Bookings.php) is not within the allowed path(s): (/home/suoard/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/suoard/domains/supinam.lt/public_html/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61
Kaip išsirinkti irklentę | www.supinam.lt

Irklentės kaina ir kokybė

Pastaraisiais metais irklenčių pasirinkimas rinkoje pasidarė kiek per didelis. Su tokia modelių ir kainų įvairove, išsirinkti irklentę tapo nelengva užduotimi. Jos gali kainuoti tiek 200, tiek 2000 eurų, o nenusimanant irklenčių rinkoje galima prarasti pinigus.  Šiame puslapyje rasite kainų skirtumo priežastis ir irklenčių prekės ženklų gidą.

Irklenčių konstrukcija

Epoksidinės (kietos) irklentės ir jų kaina

Irklenčių kaina: 700-2000 Eur

Epoksidinės irklentės yra brangesnės už pripučiamas (pagamintas iš PVC), dėl brangesnių medžiagų ir transportavimo sąnaudų. Šio tipo irklentės pagamintos iš polistireno putų (EPS) su medine temple (stringeriu) viduje, dengtos stiklo audiniu ir sutvirtintos epoksidine derva. Irklentės denis paprastai dengtas minkštu ir neslidžiu EVA (etileno vinilacetato) medžiagos kilimėliu. Kadangi epoksidines irklentes galima sutvirtinti keliais įvairių medžiagų sluoksniais, šis irklenčių gamybos būdas vadinamas ir kompozitine sumuštinio konstrukcija.

Pigesnės kietos irklentės

Epoksidinės irklentės kurių kaina 700-1200 Eur, paprastai yra tinkamas pasirinkimas tiems, kas nori paprastos, universalios rekreacinės irklentės ramiam irstymuisi ežere ar upėje. Šio kainos diapazono irklentės galbūt nėra pačios lengviausios, tikrai gali patenkinti vidutinio sup-erio (irklentininko) poreikius. Be to, rinkoje yra modelių, tinkamų buriavimui – universali irklentė tampa dar universalesne, jei pakilus stipriam vėjui irklą iškeisti į burę.

Pigiausios kietos irklentės gaminamos iš presuoto polietileno (kaip baidarės). Jos nebrangios ir labai tvirtos, tačiau dėl savo didelio svorio funkcionalumu nei iš tolo neprilygsta sumuštinio konstrukcijos epoksidinėms irklentėms, tačiau neblogai tinka žvejybai.

Brangesnės kietos irklentės

Epoksidinės sumuštinio konstrukcijos irklentės, kurių kaina 1200-2000 Eur, dažniausiai yra skirtos profesionalams: lenktynėms, pavejiniui plaukimui, bangų raižymui. Jų konstrukcijoje naudojamos brangios medžiagos, tokios kaip anglies pluoštas, siekiant kiek įmanoma sumažinti svorį, išlaikant konstrukcinį standumą. Vien todėl, kad šios irklentės brangios, jos nebūtinai yra geriausias pasirinkimas paprastam, kasdieniam plaukiojimui. Dažnai, siekiant specifinių savybių, šių irklenčių forma yra sudėtingesnė: pvz. stovėjimo erdvė yra įdubusi, siekiant pažeminti irklentės svorio centrą.

PVC (pripučiamos) irklentės ir jų kaina

Irklenčių kaina: 200-1200 Eur

Pripučiamos PVC irklentės yra pačios universaliausios ir tinkamiausios daugeliui irklenčių sporto entuziastų. Jos yra lengvos, tvirtos ir patogios transportuoti. Nors pagamintos naudojant panašias technologijas, pripučiamų irklenčių savybės gali skirtis kaip diena ir naktis dėl naudojamo PVC kokybės, lentos storio,  PVC templių naudojimo, sluoksnių skaičiaus ir sluoksniavimo būdo, taip pat klijų ir dažų kokybės. Kiekvienos PVC irklentės viduje yra numestų dygsnių (drop stitch) technologija pasiūtas branduolys, kuris leidžia irklentei išlaikyti numatytą formą (kad nepavirstų PVC burbulu): irklenčių kokybė priklauso ir nuo branduolyje esančių siūlų kiekio bei tvirtumo.

Pigesnės pripučiamos irklentės

Pripučiamos rklentės, kainuojančios mažiau nei 450 Eur, dažniausiai savp savybėmis ir kokybe smarkiai nusileidžia brangesniai įrangai. Pačius pigiausius pasiūlymus galima rasti Ebay, Amazon arba Alibaba interneto prekybos platformose, taip pat nespecializuotose parduotuvėse. Dažniausiai šios irklentės pagamintos taupant PVC: naudojamas vienas nekokybiškos medžiagos sluoksnis, jį tiesiog klijuojant prie pigiausio įmanomo sudygsniuoto branduolio. Irklentei pagaminti naudojami pigūs klijai, plonesni – prastesnės kokybės EVA kilimėliai ir kiek įmanoma paprastesnė forma ir mažesnis – UV spinduliams neatsparių dažų kiekis. Pačioms pigiausioms irklentėms trūksta standumo, jų svoris vistiek išlieka sąntykinai didelis, o intensyviau naudojant šie prastos kokybės produktai gali pradėti leisti orą per siūles, arba prarasti formą dėl nutrūkusių branduolio siūlų. Labai greitai plyšta EVA kilimėliai, O PVC, dėl didesnio porėtumo greitai išsipurvina ir sunkiai nusivalo.

Brangesnės pripučiamos irklentės

Kokybiškesnėms, todėl patvaresnėms ir geromis funkcinėmis savybėmis pasižyminčioms irklentėms gaminti naudojamos šios technologijos:

 • Sutvirtinti irklentės branduolio dygsniai
 • Karštai sulieti PVC sluoksniai
 • Naudojamas mašininis laminavimas
 • Yra papildomų polimerinių sluoksnių
 • Karštai presuotos siūlės
 • Papildomi PVC sluoksniai borto tvirtinimui
 • Linkio standinimo sistemos
 • PVC templės
 • Progresyvus linkio dizainas
 • Kokybiški oro ventiliai
 • Mašininiu būdu presuoti EVA kilimėliai

Žinomi kokybiškų irklenčių gamintojai

Irklenčių kaina: 500-2000 Eur

Naish
Starboard
SIC Maui
Aquadesign
Red Paddle
RRD
JP Australia
Focus SUP Hawaii
Mistral
BIC
Fanatic
iRocker
Tower
Isle surf
Jobe
Wild Sup
Bass

Žinomi pigių irklenčių gamintojai

Irklenčių kaina: 200 –  500 Eur

Aqua Marina
Vilano
Aztron
Bluefin
Indigo
Nautical
Lozen
Gladiator
Path Finder
Bestway
Aquaplanet
Itiwit
Pro Marine
Serene Life